Tuesday, 13 November 2012

VPN (Virtual Private Network) Nedir?

VPN (Virtual Private Network) Nedir?

 

VPN (Virtual Private Network) Nedir?

VPN'in açılımı başlıkta da belirttiğimiz üzere "Virtual Private Network'"ür. Türkçe'ye çevirmek istersek de "Sanal Özel Ağ" kullanımı doğru olur. VPN kavramını iyi anlatabilmek için önce şunu açıklamalıyız ki kullandığımız internet herkesin erişimine açık olan YEREL AĞ 'dır. VPN teknolojisi ise kabaca; YEREL AĞ'ı kullanarak ÖZEL AĞ'a bağlanmaktır. Şimdi konuyu biraz daha detaylandıralım.

VPN Nedir?

Sanal özel ağ kelimelerinin İngilizce baş harflerinden oluşur (Virtual Private Network) başta, büyük şirketler, bankalar, oteller, üniversiteler tarafından insanlara sunulan özel ağlara güvenli bir şekilde uzaktan bağlanmalarını sağlar.

Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen VPN (Virtual Private Network) mevcut internet altyapınızı kullanarak hem güvenli hemde hızlı bir erişim imkanı sunar. Sanal bir ağ oluşturulan bu sistemde, kendi bilgisayarınızdan başka bir bilgisayarı kullanıyormuş gibi hiçbir yeni ekran açılmadan işlemlerinize devam edebilirsiniz. Ayrıca gezdiğiniz siteler IP adresinizi VPN makinesinin IP adresi olarak görecek ve sizde gizlenmiş olacaksınız.

Biz ise VPN altyapısını kullanarak, istediğimiz internet sitesine aracı bir bilgisayar yani VPN ile ziyaret etmek istiyoruz. En önemli nokta VPN kullanmak yasal yani dünyada ve ülkemizde de bir suç teşkil etmiyor.

Ülkemizde bugüne kadar 2 yıldan fazla süren YouTube engeli başta olmak üzere birçok engellemede kullandığımız proxy veya dns değiştirme yöntemleri, 22 Kasım 2011 sonrası çalışmayacak ve kara listedeki 75bin e yakın siteye erişim duracaktır. İşte bu noktada VPN in hızlı yükselişi beklenen bir durumdur.


vedere tv italiana in belgio

 

vedere tv italiana in belgio

 

VpnTraffic - All in one-tap vpn , libera la tua Internet, aggira i blocchi legati al tuo paese!Scegli un server a cui connetterti tra 35+ paesi nel mondo. Supporta pptp e l2tp/ipsec.

Vuoi accedere a tutti i siti, incluso Facebook, Twitter e altri?
Vuoi navigare con un diverso indirizzo IP?
Vuoi guardare la RAI o SkyGO da qualunque parte nel mondo?

Le caratteristiche di VpnTraffic per Android:
- Connessione "1 tap" al nostro server vpn, setup gratuito!
- Salva username/passwords, devi solo scegliere il server a cui connetterti
- Nessuna limitazione di banda
- Il tuo traffico internet viene criptato
- Aggira blocchi governativi, restrizioni aziendali e quelle legate al paese di accesso
- Cambio di server VPN senza limitazioni (35+ paesi nel mondo)
- Supporta pptp e l2tp/ipsec
- Funziona con wifi, 3G, GSM e tutti gli operatori

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.